26 Kasım 2016 Çeyrek Altın Fiyatı

Altının gram fiyatlarının yükselişi ile birlikte 26 Kasım 2016 itibariyle çeyrek altın fiyatları 212.3562 TL ekonomik veriler olarak yansımaktadır. ABD dolarının küresel piyasada değer kazanması ile birlikte Altının ons değeri 1184.8000 TL yi aşmıştır.  Bu daha yukarı fiyatları test etmek için şuan herhangi bir direnç ile de karşılaşmamaktadır.

Buda gram altın fiyatlarının yükselmesi anlamına gelmektedir. Bu değerlendirme ile piyasalarda gümüş fiyatları da yükseliş göstermekte ve 1.8378 TL olarak bugün değer bulmaktadır.

Son 10 yıllık resme baktığımızda altın traderi bir zarar anlamına gelmektedir. Bunun aksini düşünemeyiz ancak özellikle 2016 içerisinde gerçekleşen fiyatlandırma altının güvenli bir liman olarak sürüklendiğini göstermektedir. Altına dayalı olan tüm varlık fonlarının çıkış sürecini devam ettirmesi altın fiyatlarında ve çeyrek altın fiyatında farklı bir baskı odağı olarak ortaya çıkacaktır. Basit hareketli ortalamaların seviyesinde önem arz eden psikolojik direnç ons fiyatının 1184.8000 TL da seyredeceğini göstermektedir. Altın fiyatları bu destek seviyeleri ile haftalık kapanışta artışa devam ederse kısa vadede düşme beklemek son derece hatalı bir beklenti olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir